Кузмиќ и понатаму е во вештачка кома

Состојбата на Огњен Кузмиќ е стабилна, но се уште доста сериозна, соопштија од Црвена звезда.

Поранешниот играч на Реал (Мадрид) се уште е во вештачка кома, но повторните истражувања покажале дека нема компликации како последица на повредите на главата, кои Кузмиќ ги доби во сообраќајна несреќа.

Шампионот на НБА со Голден Стејт настрада во неделата, а веднаш по случката беше транспортиран итно со хеликоптер од Босна и Херцеговина до српската престолнина Белград.

Дваесет и девет-годишниот репрезентативец на Србија потпиша договор со Црвена звезда во почетокот на месец јули, откако во претходните две сезони беше дел од составот на „кралевите“. 214-сантиметри високиот центар има титула од Евролигата со Реал, а со репрезентацијата на Србија има сребрен медал од ЕП 2017.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Трпе и Гоце се враќаат дома од кафана, ама одлучуваат да одат по краткиот пат, преку гробишта. Само што влегле на гробишта, слушаат тие силно удирање. Се преплашуваат и двајцата,...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1807.- Во Ница, е роден Џузепе Гарибалди,...
1826.- Умре Томас Џеферсон, трет претседател на...
1884.- Во знак на сеќавање на раѓањето на САД на...
1934.- Во Париз умре Марија Кири-Склодовска,...