Дончиќ: Маверикс направија одлична работа без мене

Кошаркарот на Далас маверикс, Лука Дончиќ, ги пофали своите соиграчи за начинот на кој настапуваат во негово отсуство.– Тие направија одлична работа без мене. Како што секогаш сум кажувал, нашиот тим има прекрасни играчи за кои не се зборува често. Навивачите гледаат само како играат, изјави словенечкиот кошаркар.

Во негово отсуство тимот има две победи на два натпревара.

Дончиќ во средината на овој месец, на натпреварот со Мајами хит, заработи незгодна повреда на скочниот зглоб поради што е надвор од кошаркарските терени.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
- Аман докторе, дојдов на операција на крајници, а вие ми го извадивте и слепото црево?!!!
- Е да... Колегите ми аплаудираа на првата операција, па морав нешто да направам на бис.
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози, а на повисоките места има остатоци од кашест снег. Врнежи од снег се бележат на Попова Шапка, Маврово, Струга и на...
Верски календар
На денешен ден
274.- Во Наисус (денес Ниш) е роден Константин...
1525.- Последниот ацтечки цар Куаутемок по долго...
1533.- Роден е Мишел Монтењ, француски...
1825.- Потпишан е Договор меѓу Русија и Велика...