НБА: Продолжувањето на сезоната е да се привлече вниманието кон проблемите со социјалната неправда

Раководството на НБА лигата ги извести сите 30 екипи дека главната цел на продолжување на сезоната е да се привлече вниманието кон проблемите со социјалната неправда.

– Главната цел на рестартирање на сезоната ќе биде да се користи НБА платформата за да се сврти вниманието кон проблемите на социјалната неправда и конзистентни активности, вклучително и борба против систематски расизам, проширување на образовни и економски можности низ црната заедница, спроведување на полициска и криминална правда и промовирање на граѓанско активност, се вели во соопштението.

Продолжението на сезоната 2019/20 во најсилната светска кошаркарска лига се очекува на крајот од јули или почетокот на август.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

- Што вика плавуша кога ќе и дувнете во уво?
- Фала за идејата.

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по претежно суви коловози. ИЗВЕСТУВАЊЕ: На регионалниот патен правец Р2431 Штип - с.Аргулица - Плачковица (детско...
Верски календар
На денешен ден
1624.- Францускиот крал Луј Тринаесетти го...
1826.- Умрел францускиот лекар Рене Теофил...
1863.- Во Париз умрел Ежен Делакроа, француски...
1899.- Во Лентостаун, во близина на Лондон, се ...