Лејкерс потпишаа договор со Смит

Лос Анџелес Лејкерс преку клупскиот Твитер го најави своето засилување за преостанатиот дел од сезоната во НБА лигата. Станува збор за Џеј Ар Смит.Триесет и четиригодишниот Американец ќе го заземе местото на Ејвори Бредли, кој претходно одби да учествува во продолжување на сезоната 2019/20.

Смит ќе настапува под број 21.

Лидерот на Лејкерс, Леброн Џејмс и Џеј Ар Смит играа заедно во Кливленд четири сезони. Тие му помогнаа на Кливленд да ја освои титулата во НБА шампион во 2016 година.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

- Што вика плавуша кога ќе и дувнете во уво?
- Фала за идејата.

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по претежно суви коловози. ИЗВЕСТУВАЊЕ: На регионалниот патен правец Р2431 Штип - с.Аргулица - Плачковица (детско...
Верски календар
На денешен ден
1624.- Францускиот крал Луј Тринаесетти го...
1826.- Умрел францускиот лекар Рене Теофил...
1863.- Во Париз умрел Ежен Делакроа, француски...
1899.- Во Лентостаун, во близина на Лондон, се ...