Пау Гасол е близу до враќање во Барселона

Барселона, 8 јули 2020 (МИА) – Двократниот шампион во НБА, Пау Гасол, може да се врати во Барселона, пренесува „ Eurohoops“.

Според изворот, 40-годишниот Шпанец е близу до потпишување на двегодишен договор со каталонскиот клуб.

Последниот пат кога Гасол беше на теренот е пролетта 2019 година како дел од Милвоки. Потоа, поради повреда на левиот глужд и последователната операција, играчот не се појави на паркетот.

Гасол е „дете“ на Барселона, тој играше за тимот од 1998 до 2001 година, по што замина да игра во НБА. зс/Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Плавуша пишува љубовно писмо на дечкото...
- Овде е супер, најубаво се забавувам во зоолошката градина, уште и ти да беше тука....
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на патните правци надвор од градските средини е со умерен интензитет и се одвива по претежно суви коловози. На граничните премини, од македонска страна, нема подолги...
Верски календар
На денешен ден
1865.- Во Петроград е роден Александар Пертович...
1903.- Неколку денови пред паѓањето на...
1913.- Заврши Втората балканска војна која на 30...
1993.- Во Скопје умре Димитар Кондовски,...