Гарнет заинтересиран за купување на Минесота

Еден од најдобрите НБА играчи од 2000-тите, Кевин Гарнет, би можел да стане сопственик на Минесота, за која настапуваше од 1995 до 2007 година и од 2015 до 2016 година.Според инсајдерот на „The Athletic“ Шамс Харанија, 44-годишниот Американец ја истражува таквата опција со група инвеститори.

Актуелниот сопственик на клубот, Глен Тејлор, е подготвен да го продаде клубот за 1,2 милијарди долари.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Ловат двајца рибари, не им гризе, си муабетат:
- А бе што имам дома жена, ружна, поружна - здравје!
- Немој бе така, жена ти е!
- Што бе жена, да видиш каква е згужвана у...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Денеска е Светски ден на мирот

19 п.н.е.- Умре римскиот писател Публиус...
1327.- Англискиот крал Едвард II ги уби сопругот...
1452.- Роден е италијанскиот верски реформатор...