Леброн Џејмс: Јас сум роден победник

Суперѕвездата на Лос Анџелес Лејкерс, Леброн Џејмс стигна до првото финале на Западната конференција во неговата 17-годишна кариера во НБА.

Лејкерси ги елиминираа Хјустон Рокетс по 119:96 во дуелот бр.5 и вкупен резултат 4-1, а на прес-конференцијата по натпреварот 35-годишниот ветеран рече дека е роден победник.

– Знам точно со што се поврзува моето име – победа. Ја преземам оваа одговорност затоа што сум роден победник, секогаш сум бил таков. Од првиот пат кога играв кошарка во тим. Ја научив играта на вистински начин од моите први тренери. Сфатив како да играм за моите соиграчи и да не бидам себичен, рече Џејмс на прес-конференцијата по натпреварот.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот


- Што е храброст:
- Да му се посереш на комшијата пред врата, па да му заѕвониш и да му побараш тоалетна хартија.

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Меѓународен ден на штедењето.
1517.- Водачот на германските реформи Мартин...
1517.- Умре италијанскиот сликар Фра Бартоломео,...
1795.- Роден е англискиот писател Џон Китс, еден...