Леброн ќе му ја даде 23-ката на Ентони Дејвис

Суперѕвездата на НБА шампионот Лос Анџелес Лејкерс, Леброн Џејмс постигна договор со произведувачот на спортска опрема „Најк“ да му го даде својот број 23 на соиграчот Ентони Дејвис. Самиот Леброн ќе се врати на бројот 6 под кој настапуваше во Мајами.

Откако Дејвис се пресели во Лејкерс, Леброн реши да направи убав гест и да му го отстапи својот број на нов тимски колега.

Планот на Џејмс не беше одобрен од „Најк“, кој веќе произведе илјадници дресови # 23 4X МВП и поради тоа можеше да претрпи големи загуби.

Затоа, минатата сезона Дејвис играше со бројот 3 на дресот, под кој настапуваше и за колеџ тимот.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Како чука срцето на една плавуша.
- Тупа-глупа, тупа-глупа, тупа-глупа...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1562. - Во Мадрид е роден Феликс Лопе де Вега,...
1758.- Британците го окупираа Сенегал.
1763.- Умре францускиот писател Прево, познат по...
1783.- Последните британски војници го напуштија...