Дончиќ и Тејтум играчи на неделата во НБА

НБА ги прогласи најдобрите играчи на изминатата недела, во двете конференции – Источната и Западната.

Кошаркарот на Далас, Лука Дончиќ беше прогласен за најдобар играч во Западната конференција. Словенецот го предводеше Маверикс до три победи.

Дончиќ на овие средби оствари просек од 30,3 поени, 12 скока и 11,3 асистенции.

Членот на Бостон, Џејсон Тејтум стана најдобар во Источната конференција. На три победнички натпревари за Селтикс, тој имаше просек од 33 поени, оствари 5,3 скока и даде 2,7 асистенции.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Мујо и Фата излегле со кучето на прошетка, кога по некое време Фата се сетила дека заборавила да облече гаќи. И му текнало на Мујо идеја:
- Фато, дај на кучето да те помириса...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1533.- Англискиот крал Хенри Осми се ожени со Ана...
1579.- Во Утрехт побунетите провинции Холандија,...
1627.- Роден е Роберт Бојл, англиски физичар и...
1736.- Роден е францускиот математичар,...