Дурант задоволен од својот прв натпревар во Бруклин

Напаѓачот на Бруклин, Кевин Дурант ги сподели своите впечатоци од натпреварот против Кливленд. За прв пат Дурант, Кајри Ирвинг и Џејмс Харден се појавија заедно. Нетс го загубија мечот по две продолженија со 147:135.

– Се чувствуваше како сè да е како што треба, сè беше совршено. Изгледа дека сме едно. Претпоставував дека натпреварот ќе биде забавен, иако заврши со пораз за нас. Тежок почеток со оглед на сите подеми и падови што беа на овој натпревар, изјави Дурант за „Essential Sports“.

Бруклин е рангиран на 5. место во Источната конференција со 9 победи на 16 натпревари.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Оглас: Барам убава, паметна, шармантна девојка со автомобил. Пожелна слика од автомобилот.

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
СОСТОЈБА: Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по суви коловози. ЗИМСКА ОПРЕМА: Од 15.11.2020 година започна законската обврска за задолжително поседување на...
Верски календар
На денешен ден
1459.- Роден е холандскиот свештеник Адријан...
1810.- Роден е италијанскиот свештеник Винченцо...
1817.- Роден е унгарскиот писател Јанош Арањ,...
1824.- Во Литомишл е роден Беджик Сметана, чешки...