Дончиќ постави уште еден рекорд во Далас

Кошаркарот на Далас маверикс, Лука Дончиќ постави уште еден клупски рекорд. На натпреварот одигран ноќеска на домашен терен против Портланд, Словенецот постигна 44 поени.

На претходните два натпревари Дончиќ постигна 46 и 28 поени. Така, во текот на изминатите три натпревари, тој има 118 поени, што е рекордна бројка.

Претходно во историјата на нба-лигашот Маверикс, никој не постигнал толку многу на три последователни натпревари.

Последниот играч во тимот кој постигна над 110 поени на три натпревари беше Дирк Новицки во 2007 година.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
- Трпе, зошто татко ти денес беше на училиште?
- Учителката го викна за да се жали од мене.
- И што стана?
- Е па ништо, учителката ми кажа сега да ја викнам мајка ми, за да се...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
753 п.н.е.- Според преданието, Ромул го основал...
1500.- Португалскиот морепловец Педро Алварес...
1509.- Умре англискиот крал Хенри Седми, основач...
1699.- Умре францускиот писател Жан Батист...