Леброн се обиде да стапи во контакт со Стјуарт за да се извини

Кошаркарот на Лос Анџелес лејкерс, Леброн Џејмс се обидел да стапи во контакт со центарот на Детроит, Исаја Стјуарт за да се извини за инцидентот на вчерашниот дуел.За потсетување, Џејмс беше исклучен на средбата со Детроит (121:116) поради удирање со лакт во лицето на Стјуарт во борбата за одбиена топка по едно слободно фрлање по што противничкиот кошаркар доби исеченица на аркадата. После тоа, Стјуарт сакаше да се пресмета физички со Леброн, но беше сопрен од другите играчи и персоналот.

Според „Bleacher Report“, по натпреварот Џејмс се обидел да го добие телефонскиот број на центарот за да се извини и да објасни дека ударот бил случаен. Не се знае дали успеал во тоа.

По инцидентот, НБА го суспендираше Џејмс на еден натпревар, а Стјуарт на два.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Од сите спортови најмногу ги сакам хокејот и боксот.
- Зошто?
- Оти сум забар!

* * *
Кои девојки повеќе ти се допаѓаат, оние што зборуваат многу или оние другите?
- Кои...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1662.- Умре Блез Паскал, француски математичар,...
1850.- Во Париз умре Оноре де Балзак, француски...
1936.- Франкистите од Шпанија го застрелаа...
1973.- Полковникот Пападопулос, шеф на воената...