Кари: Сакав да бидам избран од Њујорк на драфтот во 2009 година

Најдобриот кошаркар на Голден стејт, Стеф Кари, призна дека сакал да биде избран од Њујорк на драфтот во 2009 година.– Навистина сакав да стигнам до Никс. Драфтот се одржа во Њујорк, беше роденден на татко ми, 25 јуни 2009 година. За тоа време често разговарав со генералниот директор на Њујорк. Тој рече дека ако сум на располагање, ќе ме изберат. Имаше многу возбуда бидејќи бевме во Њујорк и мислев дека ќе бидам играч на Никс. Но, секогаш внимавајте што посакувате. Се случи тоа што се случи, па сега сум играч на Вориорс, изјави Кари.

Тој беше избран како седми пик од страна на Голден стејт. Њујорк на тој драфт го избра осмиот пик Џордан Хил.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
- Тато, да не спиеш?
- Не! Кажи што сакаш.
- Дај ми 200 денари за во град,
- Остај ме бе, нели гледаш дека СПИЈАМ!

* * *
Се јавува плавуша во Авиоимпекс:
- Се извинувам,...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1882.- Германскиот бактериолог Роберт Кох...
1905.- Во Велес е роден Стефан Гајдов,...
1972.- Во Москва е потпишан договор меѓу САД и...
1994.- Весникот на албански јазик "Флака е...