Ласо: Имам потврда од моите лекари дека можам да тренирам кој било кошаркарски клуб

Реал Мадрид денес официјално ја објави одлуката да го ослободи Пабло Ласо од должностите како главен тренер на тимот поради медицински причини.– По срцевиот удар што го доживеа нашиот тренер пред неколку недели, Реал Мадрид имаше неколку консултации со лекари и кардиолози. Сите тие рекоа дека продолжувањето со работа повлекува јасен ризик за здравјето на тренерот, се вели во соопштението на Реал Мадрид.

Ласо реагираше на Твитер.

– Мило ми е што можам да споделам со сите дека имам целосна потврда од лекарите дека можам да тренирам кој било кошаркарски тим на професионално ниво. Благодарен сум за сите знаци на внимание. Ќе имаме личен состанок во блиска иднина за да можам да го задоволам вашиот интерес, напиша 54-годишниот кошаркарски стручњак.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Во лудница оди комисија да ги провери лудаците кој како се понаша и одат од еден до друг, некој се замислува дека е авион, друг скока во празен базен и така натаму. Доаѓаат до...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1642.- Во Болоња умре Гвидо Рени, италијански...
1814.- Во Нови Винодолски е роден Иван...
1903.- Во Крушево е роден Никола Мартиноски,...
1966.- Започна "Културната револуција" во НР...