Чус Матео нов тренер на кошаркарите на Реал

Реал Мадрид го назначи 53-годишниот Чус Матео за главен тренер до 2024 година, објави „кралскиот клуб“ на својата веб-страница.Матео работеше во Реал Мадрид како тренер на академијата и помошник тренер од 1990 до 2004 година. Од 2014 година му беше помошник на Пабло Ласо.

Поради здравствени проблеми, Реал денес ја прекина соработката со 54-годишниот Ласо кој на почетокот на јуни доживеа срцев удар. Тренерот тврди дека здравствената состојба му дозволува да продолжи да работи, од клубот велат дека не можат да си дозволат таков ризик.

За 11 сезони на чело на Реал, Ласо освои 22 титули.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Во лудница оди комисија да ги провери лудаците кој како се понаша и одат од еден до друг, некој се замислува дека е авион, друг скока во празен базен и така натаму. Доаѓаат до...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1642.- Во Болоња умре Гвидо Рени, италијански...
1814.- Во Нови Винодолски е роден Иван...
1903.- Во Крушево е роден Никола Мартиноски,...
1966.- Започна "Културната револуција" во НР...