Дурант: Нема да се пензионирам

Напаѓачот на Бруклин, Кевин Дурaнт ги демантираше информациите дека е подготвен да се пензионира доколку Нетс не се согласат да го разменат во друг тим.– Знам дека повеќето веруваат во анонимните извори кои објавуваат информации за мене, но ако некој слушне што имам да кажам, тогаш треба да знаете дека не планирам да ја завршам кариерата во блиска иднина. Во тек е некој е*** циркус, напиша Дурент на Твитер.

Кевин Дурент побара од сопственикот на Нетс, Џозеф Цаи, да го размени со друг тим или да ги отпушти генералниот менаџер Шон Маркс и главниот тренер Стив Неш.

Цаи сè уште не се произнел за ултиматумот на Дурант.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Си биле американец, французин и Трпе.
Американецот се фали.
-Мојата жена е лавица!
-А мојата е тигрица , рекол французот
-И мојата жена не е човек,рекол Трпе!
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по претежно суви коловози. ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На...
Верски календар
На денешен ден
1571.- Шпанската морнарица кај Лепанта во...
1849.- Во Балтимор умре Едгар Алан По,...
1879.- Британските трупи извршија инвазија врз...
1885.- Во Копенхаген е роден Нилс Хенрик Давид...