Леброн открива како на 38 години успева да игра на високо ниво

Напаѓачот на Лос Анџелес Лејкерс, Леброн Џејмс раскажа како успева да игра на високо ниво на 38 години.Вчера против Шарлот, Џејмс постигна 43 поени и забележа 11 скока.

– На 18 или 20 години се ви се дава на сметка на вештините и енергијата. Но, на 38 години, менталитетот е веќе важен. Колку можам да се одморам секој ден, како да спијам оптимално, како да се хранам правилно, како правилно да се однесувам со своето тело, изјави Џејмс за „Лејкерс дејли“.

Оваа сезона Леброн одигра 29 натпревари од регуларната сезона во НБА, со просек од 29 поени и 8,2 скока.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
- Тато, да не спиеш?
- Не! Кажи што сакаш.
- Дај ми 200 денари за во град,
- Остај ме бе, нели гледаш дека СПИЈАМ!

* * *
Се јавува плавуша во Авиоимпекс:
- Се извинувам,...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Меѓународен ден на театрите
- Ден на здравственото воспитание на Македонија
1625.- Умре британскиот крал од шкотско потекло...
1703.- Рускиот цар Петар Велики, на утоката на...