Ирвинг е среќен што се приклучува на Далас и Лука Дончиќ

Големата НБА-ѕвезда, Кајри Ирвинг ќе се пресели од Бруклин нетс во Далас маверикс.

Според инсајдерот Крис Хејнс, Ирвинг е „воодушевен“ од размената и со нетрпение чека да се приклучи на екипата од Тексас и лидерот на тимот Лука Дончиќ.

Нетс во замена за Ирвинг ќе ги добијат Спенсер Динвиди, Доријан Фини-Смит, незаштитен пик од првата рунда во 2029 година и два пика од втората рунда (2027 и 2029 година).

Далас маверикс со трејдот ќе го добие од Бруклин нетс и Маркиф Морис.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Вицови за плавуШи

* * *
- Што вика плавуша кога ќе и дувнете во уво?
- Фала за идејата.

* * *
- Зошто плавуша има плави очи?
- Низ тилот и се гледа небото.

* * *...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по суви коловози. ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На...
Верски календар
На денешен ден
- Денеска е Светски ден на правата на...
1452.- Во Винчи, кај Емполи, во Тоскана, е роден...
1764.- Умре Жан Антоанет Поасон, маркиза од...
1765.- Во Санкт Петербург умре Михаил Василевич...