Адетокунбо го фаворизира Грифин за нов тренер на Милвоки

Управата на Милвоки бакс избра тројца конечни кандидати за главен тренер: Ник Нурс, Кени Аткинсон и Адријан Грифин.

Од петте тимови кои моментално се отворени за позицијата главен тренер, Милвоки е најблиску до решавање на ова прашање.

- Во моментов се води дијалог со Јанис Адетокунбо. Голем дел од одлуката се очекува да зависи од неговото мислење. А Јанис, колку што знам, е заинтересиран од можноста да работи со Адријан Грифин, пишува инсајдерот Марк Стајн.

Грифин работи како помошен тренер од сезоната 2008/09. Првите две сезони ги помина во Милвоки. Последните пет години - во Торонто, каде што стана шампион во НБА (2019).Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

Некој крупен маж земал ситна жена, па другарите го прашуваат:
- Добро бе, каков ви е сексот, кога сте толку различни?
- Абе, јас си лежам, она е одозгоре, па јас ја држам и...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1723.- Роден е шкотскиот економист Адам Смит, кој...

1819.- Роден е англискиот астроном и математичар...

1826.- Во Лондон умре Карл Марија Вебер,...