Мајами го победи Бостон и се пласираше во финалето на НБА плејофот

Мајами хит ноќеска го победи Бостон селтикс со 103:84 во седмиот натпревар од полуфиналето на НБА плејофот.

Најефикасен на натпреварот беше Џими Батлер од Мајами со 28 поени. Кај Бостон се истакна Џелејн Браун со 19 поени.

Мајами ја доби серијата со 4-3, откако имаше предност со 3:0 во победи.

Во големото финале Мајами ќе се соочи со Денвер нагетс.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Се запишале Трпе, Мали Џокица и Џемо во прво одделение. После првиот час, земале да си ги мерат пенисите.
Знаете кој имал најголем?
Џемо, зашто имал 18 години!
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Светски ден за заштита на животните
- Светски ден на населбите
1669.- Во Амстердам умре Харменсон ван Рајн...
1787.- Роден е францускиот политичар и историчар...