Леброн не знае дали ќе игра по сезоната 2023/24

Еден од најдобрите кошаркари во историјата на НБА-лигата, Леброн Џејмс, по враќањето од одмор, призна дека сè уште не размислува за кариера по сезоната 23/24.Џејмс има опција во договорот со Лос Анџелес лејкерс да настапува во сезоната 2024/25 и да заработи 51,4 милиони долари. Според него, сега не е подготвен да одговори дали ќе ја продолжи кариерата или ќе ја напушти кошарката во 2024 година.

- Сè уште не знам. Се чувствувам поинаку. Немам веќе 21 година, тоа е сигурно. Но, што се однесува до енергијата, немам проблем со тоа, изјави Џејмс.

Исто така, 38-годишниот Леброн е заинтересиран за настап на Олимписките игри во Париз.

- Јас сум заинтересиран. Ќе видиме, додаде првата ѕвезда на Лејкерс.

Леброн кариерата во најсилната лига на светот ја почна во 2003 година како играч на Кливленд кавалирс. Има играно и за Мајами хит.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
После подолго време дошол поп во некое градче. Се собрале полно луѓе за да се исповедаат.
- Попе, јас 12 пати го мамев маж ми.
Пресметува нешто попов и вика:
- Ти забранувам 3...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1547.- Умре шпанскиот освојувач Ернан Кортес, кој...
1804.- Наполеон Бонапарта за францускиот цар...
1805.- Во битката кај Астерлиц, позната како...
1814.- Умре францускиот писател Донасјен Алфонс...