Леброн Џејмс ќе го пропушти натпреварот против Голден Стејт

Кошаркарот на Лос Анџелес лејкерс, Леброн Џејмс, продолжува со закрепнување од повредата на лекувањето на скочниот зглоб.

Леброн Џејмс ја искористи паузата на Ол-стар за да се закрепне од повредата. Според клубот, тој ќе го пропушти натпреварот против Голден Стејт вечер по полноќ.

Статусот на Џејмс за следните натпревари против Сан Антонио и Феникс се уште не е одреден. Според изворите, нема причина да се верува дека напаѓачот долго време ќе биде надвор од терените. Од клубот се надеваат дека третманот ќе му помогне во оптимална форма да пристапи кон завршниот дел од сезоната.

Мечот на Лејкерси со Голден Стејт минатиот месец заврши со победа на Лос Анџелес по продолжение. Леброн Џејмс постигна 36 поени, 20 скока и 12 асистенции.

Тимовите оваа сезона ќе се сретнат уште три пати.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Црногорецот му раскажува на внукот како на времето храбро се бореле со Турците.
- "Ми ка соколови низ Цетиње, а Турци ка пизде за нама"
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Денеска е Ден на Царинската служба на Република...
1629.- Роден е холандскиот астроном, математичар...
1685.- Умре англискиот писател Томас Отвеј, чии...
1759.- Умре германскиот композитор Георг Фридрих...