Обрадовиќ: Или ќе останам во Партизан или ќе престанам да работам

Тренерот на кошаркарите на Партизан, Жељко Обрадовиќ, најави дека белградскиот тим е последен што го предводи во својата импозантна кариера.

„Горд сум и среќен што сум тренер на Партизан. Немам дилеми каква ќе биде мојата иднина“, рече Обрадовиќ на прес – конференција во Белград, по синоќешниот триумф на „црно – белите“ над Ефес од 100-90 во рамки на 27 коло во Евролигата.

Навивачите на Партизан му приредија величествен пречек на Обрадовиќ пред натпреварот, а тој изјави оти е горд на симпатизерите кои истакнаа транспарент со порака оти искусниот стратег е еден од нив.

„Поддршката од навивачите ми значи многу. Оваа традиција мора да продолжи. Срцето ми е полно кога гледам толку многу деца во салата. Многу сум горд на тоа, се раѓа нова генерација навивачи на Партизан. Себе си не се гледам на ниту едно друго место освен во Партизан. Или ќе останам тука, или повеќе нема да работам“, порача Обрадовиќ.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Црногорецот му раскажува на внукот како на времето храбро се бореле со Турците.
- "Ми ка соколови низ Цетиње, а Турци ка пизде за нама"
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Денеска е Ден на Царинската служба на Република...
1629.- Роден е холандскиот астроном, математичар...
1685.- Умре англискиот писател Томас Отвеј, чии...
1759.- Умре германскиот композитор Георг Фридрих...