Поранешниот НБА кошаркар Дру Гордон загина во сообраќајна несреќа

Поранешниот НБА центар Дру Гордон (33) загина во четвртокот во сообраќајна несреќа во Портланд, објави денеска ЕСПН.Дру Гордон е постар брат на Арон Гордон, кој минатата година со Денвер ја освои шампионската титула во НБА.

Дру Гордон одигра девет натпревари за Филаделфија во сезоната 2014/15.

Голем дел од својата кариера Гордон ја мина во Европа, настапувајќи за клубови во Србија, Полска, Италија, Турција, Франција, Литванија, Украина и Русија.

Кариерата ја заврши во сезоната 2022/23 во Јапонија.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Жена му на Трпе родила близнаци.
Трпе на работа донел мекици да части, и колегите го прашуваат дали близнаците му се еднојајчани или двојајчани.
- А бе, едното е двојајчано, а...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1556.- Во Рим свечено е осветено грандиозната...
1606.- Роден е Харменсон ван Рајн Рембрант,...
1904.- Во Бадевалер умре Антон Павлович Чехов,...
1944.- Во Штип бугарските фашисти ја убија Вера...