Дончиќ ја презеде одговорноста за поразот од Бостон

Суперѕвездата на Далас Маверикс, Лука Дончиќ се обвини себеси за поразот од Бостон Селтикс со 98-105 во вториот натпревар од финалето на НБА. Словенецот го заврши натпреварот со 32 поени, 11 скока и 11 асистенции, но направи и 8 фаули и шутираше 4/8 од пенал линија.

-Грешките и промашените удари од слободните од моја страна не чинеа натрпреварот. Морам да се справам многу подобро бидејќи на крајот од денот мораме да реализираме, за да победиме, рече Дончиќ по мечот.

Далас да заостанува со 0:2 во серијата пред двата домашни натпревари во Тексас. Третиот натпревар од пресметката се игра во четврток наутро во 2:30 часот по наше време.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Жена му на Трпе родила близнаци.
Трпе на работа донел мекици да части, и колегите го прашуваат дали близнаците му се еднојајчани или двојајчани.
- А бе, едното е двојајчано, а...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1556.- Во Рим свечено е осветено грандиозната...
1606.- Роден е Харменсон ван Рајн Рембрант,...
1904.- Во Бадевалер умре Антон Павлович Чехов,...
1944.- Во Штип бугарските фашисти ја убија Вера...