Бергер: Хамилтон навистина почна да ме потсетува на Сена

Поранешниот возач на Формула 1, Герхард Бергер призна дека во одредени аспекти, Луис Хамилтон го потсетува на Аиртон Сена.– Кога разговараме за млади возачи, честопати ме прашуваат дали гледам знаци на Аиртон Сена во нив. И секогаш одговарам не, затоа што Сена беше едноставно различна и тешко беше да се споредува со некого. Но, сега можам да кажам дека Луис навистина започна да ме потсетува на Аиртон со неговите говори. На начинот на кој постапува под непредвидени околности, на урбанистички или брзи патишта, на дожд и суво земјиште, тој ја одржува својата форма. Значи, да, генерално, Луис е многу сличен на Аиртон, изјави Бергер.

Бразилецот беше посебна личност. Никој не може да се спореди со шармот на Аиртон, но Луис е исто така прекрасен – на начинот на кој тој го промовира нашиот спорт ширум светот, во нови земји и особено во Америка, привлекувајќи нова публика. За мене, Луис е ист човек, додаде БергерПрочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Му вели жената на мажот;
"На еден питач му дадов цела чинија супа и сто денари."
"И тој ја изеде таа супа?"
"Да."
"Е, тогаш ги заслужил тие сто денари."
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози. ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На...
Верски календар
На денешен ден
331 п.н.е.- На реката Тигар, во Месопотамија,...
480. п.н.е.- Во поморската битка кај островот...
1519.- Португалскиот морепловец Фернандо Магелан...
1833.- Роден е италијанскиот новинар и пацифист...