Хамилтон веќе е пилот на Ферари, се шегува Фетел

Пилотот на Ферари, Себастијан Фетел се шегува дека Луис Хамилтон веќе е пилот на Ферари бидејќи поседува многу автомобили на „Црните коњчиња“.За време на последната трка во Формула 1 во Абу Даби се појавија шпекулации дека Ферари веќе преговара со Хамилтон за сезоната 2021 година.

Самиот Британец не ги негираше вестите, а шефот на Мерцедес коментираше дека нема да му застане на патот на Луис, доколку сака да замине во „Скудерија“.

– Мислам дека тој веќе е пилот на Ферари, така што нема да има промени. Мислам дека тој е добар клиент и поседува повеќе од еден Ферари, сподели Себ.

За Германецот се зборува дека е пред пензионирање поради разочарувачката сезона во 2019 година, во која Фетел само вторпат заврши во кариерата зад својот тимски колега. Пилотот на Скудерија, сепак, ги отфрли овие шпекулации и рече дека ќе се справи подобро следната година.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Господ решил да ја посети земјата и да види колку се добри луѓето. И се симнал облечен како скитник седнал да проси. Поминало долго време никој ништо не му дал и тоа време досол...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по претежно суви коловози. ИЗВЕСТУВАЊЕ: На регионалниот патен правец Р2431 Штип - с.Аргулица - Плачковица (детско...
Верски календар
На денешен ден
1784.- На островот Кодијак, на Алјаска формирана...
1867.- Роден е Џон Голсфорди, англиски писател,...
1909.- Во Солун е извршен втор неуспешен обид за...
1915.- Во селото Никифорово, гостиварско, е...