Форбс: Вилијамс најде пари за сезоната 2021

Тимот на Вилијамс доби доволно средства за учество во Формула 1 во 2021 година, пренесува „Форбс“ повикувајќи се на извор запознаен со преговорите за продажба на акциите на тимот.Според изворот, британскиот тим планирал да ги продаде акциите на почетокот на 2019 година. Постапките на раководството на тимот не се реакција на кризата поврзана со пандемијата на коронавирус.

Во декември, Вилијамс продаде 75 проценти од акциите на „Advanced Advanced Engineering“, што го применува развојот на Формула 1 во други индустрии. Благодарение на договорот, Вилијамс доби 37,5 милиони долари. Тимот потоа ги рефинансираше долговите. Конзорциумот предводен од Мајкл Латифи, чиј син, Никола, е борбен пилот на Вилијамс, издвои уште 45 милиони долари на Британците.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

Детето и вели на мајка си:
- Мамо, види, секојпат кога му давам на кучето колаче му се крева опашката.
- Сине, не му ги давај сите, чувај малку и за татко ти.

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
138.- Умре римскиот цар Публиј Еилиј Адријан, кој...
1509.- Роден е Жан Калвин, верски реформатор,...
1559.- Умре францускиот крал Анри Втори, татко...
1774.- По шестогодишната војна меѓу Русија и...