Норис се извини за кажаното дека рекордот на Хамилтон „не значи ништо“

Лондон, 28 октомври 2020 (МИА) – Пилотот на Мекларен, Ландо Норис, се огласи на Твитер и се извини за неговото неодамнешно интервју.

Претходно, Норис изјави дека рекордот на Луис Хамилтон по бројот на победи во Формула 1 „не му значи ништо“.

Морам да се извинам, бев глупав и несовесен кога кажав некои работи во медиумите. Јас не покажав соодветна почит кон одредени луѓе. Јас не сум таков човек, затоа мора да им се извинам и на луѓето што ги повредив и на оние што ги читаат или слушаат моите зборови, напиша Норис на Твитер.

Хамилтон во неделата ја забележа 92. Победа во Формула 1 шампионатот и постави нов рекорд соборувајќи го досегашниот на Михаел Шумахер кој изнесуваше 91 победа. зс/Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Мујо и Фата излегле со кучето на прошетка, кога по некое време Фата се сетила дека заборавила да облече гаќи. И му текнало на Мујо идеја:
- Фато, дај на кучето да те помириса...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1533.- Англискиот крал Хенри Осми се ожени со Ана...
1579.- Во Утрехт побунетите провинции Холандија,...
1627.- Роден е Роберт Бојл, англиски физичар и...
1736.- Роден е францускиот математичар,...