Ф1: Вандорн нов резервен возач на Астон Мартин

Белгиецот Стофел Вандорн од следната сезона ќе биде резервен возач на екипата Астон Мартин, соопшти британскиот тим кој се натпреварува во Формула 1.Вандорн е поранешен член на Мекларен, а зад себе има вкупно 41 трка во Ф1.

Белгискиот возач сезонава ја освои титулата во Формула Е (електромотори), а од 2019 година беше резервен возач на Мекларен.

Од септември годинава резервен возач на Астон Мартин е и Бразилецот Фелипе Друговиќ, копја е актуелен првак во Формула 2.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

- Зошто девојките не можат да најдат маж кој е нежен, чуствителен и внимателен?
- Таквите веќе имаат дечко.

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1478.- Роден е Томас Мор, англиски хуманист,...
1792.- Австрија и Прусија склучија сојуз против...
1812.- Роден е Чарлс Дикенс, англиски писател,...
1863.- На британскиот воен брод „Орфеј“, кој...