Поддршката од компанијата „Моцарт“ дополнителен ветер во грбот за претстојните трки

Шампионот во брзински мотоциклизам, Синиша Кочоски кој е член на мото клубот Сајлент Хантерс доби поддршка од компанијата „Моцарт“ со која верува се исполнети условите за остварување поголеми успеси од минатата сезона.

Кочоски во 2022 година го освои првото место во брзински мотоциклизам во класата Ф1000 на престижниот БМУ Европски Шампионат и е двократен македонски шампион.

- Заедно со мојот тим ветуваме дека и оваа сезона ќе го дадеме нашиот максимум за уште поголеми успеси и се разбира нови трофеи. Потпишаната соработка со компанијата „Моцарт“ ќе ми биде дополнителен ветер во грб за претстојните предизвици во БМУ Европскиот шампионат и Македонскиот шампионат, каде ги бранам титулите, но и во новото натпреварување за мене Алпе Адриа. На првите две трки во Серес, Грција имав одличен настап, изјави Кочоски.

Во домашниот шампионат, Кочоски обезбеди две први места, додека во Европскиот се искачи на второто скалило на подиумот.

Следен негов предизвик ќе бидат трките во Словачка на легендарната патека „Словакија Ринг“, во рамки од Алпе Адриа“.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Се запишале Трпе, Мали Џокица и Џемо во прво одделение. После првиот час, земале да си ги мерат пенисите.
Знаете кој имал најголем?
Џемо, зашто имал 18 години!
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Светски ден за заштита на животните
- Светски ден на населбите
1669.- Во Амстердам умре Харменсон ван Рајн...
1787.- Роден е францускиот политичар и историчар...