Серена импресионирана од зрелоста на Андреску

Американската тенисерка Серена Вилијамс е импресионирана од младата Канаѓанка Бјанка Андреску која веќе има освоено два ВТА турнира.-Официјално се изјаснувам: Јас сум обожавателка на Бјанка Андреску. Има само 19 години, но не можете тоа да го кажете. Според нејзината игра и односот кон тенисот се чини дека е многу постара, изјави Вилијамс.

На 11 август двете тенисерите се сретнаа во финалето на турнирот во Канада. Андреску победи откако Серена го предаде мечот во вториот сет поради повреда.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Доага Џејмс Бонд во Скопје и се запознава со еден стајлист...
--Бонд--Џејмс Бонд
--Геј--Сергеј…
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини, од...
Верски календар
На денешен ден
42. п.н.е.- Римскиот политичар Марко Јуниј Брут...
1596.- Турската војска на султанот Мухамед ИИИ...
1764.- Во Париз умре Жан Мари Леклер, француски...
1817.- Роден е францускиот лексикограф и...