Надал: Не бев доволно добар

Шпанецот Рафаел Надал го коментираше поразот од Германецот Александар Зверев во групната фаза на завршниот АТП турнир во Лондон.– Немам поплаки за физичката состојба. Немам болка во стомакот. Ова е единствената позитивна точка, да се биде искрен. Физичката состојба не е изговор. Единствениот изговор е што не бев доволно добар, за разлика од Саша. Треба подобро да дејствувам на следниот меч. По УС Опен, малку тренирав, вклучително и поради повреда на раката. Можеби не беше доволно, но овие се моите проблеми, кажа Надал.

Шпанецот во 2. коло од групната фаза утре ќе игра со рускиот тенисер Данил Медведев, додека негов последен ривал ќе биде Стефанос Циципас.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
-Од што умре Вашата прва жена? - судијата го прашува осомничениот.
-Јадеше отровни печурки.
-А како почина вторта?
-И таа јадеше отровни печурки.
-Немојте да ми кажете дека и...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно суви коловози. Патниот правец Р2332 Охрид – Ресен, преку националниот парк Галичица (врска со Р1307 Царина – врска со А3 и...
Верски календар
На денешен ден
1443.- Роден е италијанскиот свештеник Џулијано...
1560.- Умре францускиот крал Франсоа Втори, кој...
1771.- Во Падова умре Џовани Батиста Моргањи,...
1791.- Во Виена умре Волфганг Амадеус Моцарт,...