Виландер: Ѓоковиќ може да освои 25 Грен слем трофеи

Поранешниот прв светски рекет Матс Виландер зборуваше за предностите на Новак Ѓоковиќ во однос на конкурентите. Швеѓанецот му предвидува најмалку уште четири трофеи од Грен слем турнирите, а верува дека може да стигне и до 25.– Новак знае како да го исцрпи противникот, додека не ја покажува најдобрата игра на некои точки од натпреварот. Никогаш не паничи, дури и кога е уморен или вознемирен. На турнирите, најимпресивно е што тој го игра секој натпревар како финален натпревар, без оглед кој е противникот. Јас би бил изненаден ако годинава тој не победи барем уште на два „Грен слема“. Всушност, не знам кој може да го спречи да земе најмалку уште четири. Дури мислам дека во неговата кариера може да освои 25, изјави Виландер.

Ѓоковиќ минатиот викенд победи на Австралија опен и стигна до 17. трофеј од најпрестижните тениски турнири.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

Две камчиња залутани во Сахара се чудат:
- Види митинг човече!

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно суви коловози. За македонски државјани се затворени сите гранични премини за излез од државата. Затворени се сите гранични...
Верски календар
На денешен ден
- Денеска е Светски ден на здравјето. Во 1948...
1348.- Во Прага е основан Универзитет, прв во...
1614.- Умре шпанскиот сликар и вајар од грчко...
1770.- Роден е англискиот писател Вилијам...