СЕХА Ф4 турнирот ќе се игра во Задар

Завршниот турнир од регионалната ракометна лига – СЕХА, оваа сезона ќе се игра во хрватскиот приморски град Задар. Турнирот ќе се одржи од 3 до 5 април во салата „Крешимир Ќосиќ“.Ова е трет пат, по Загреб 2012 и Вараждин 2016 година, завршницата да се игра во Хрватска.

– Како и секогаш, очекуваме дека навивачите ќе имаат шанса да гледаат одличен ракомет, но и да уживаат во целиот настан. По минатогодишниот Ф4 во Брест, Белорусија, ќе се обидеме да го подигнеме нивото уште повисоко и да организираме уште еден фантастичен турнир. Ние сме многу горди што една од најпосетуваните туристички дестинации на Медитеранот ќе биде домаќин на СЕХА – Газпром лига Ф4, изјави Синиша Остоиќ, извршен директор на СЕХА – Гаспром лига.

Актуелен шампион во СЕХА лигата е Вардар.

Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

Две камчиња залутани во Сахара се чудат:
- Види митинг човече!

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно суви коловози. За македонски државјани се затворени сите гранични премини за излез од државата. Затворени се сите гранични...
Верски календар
На денешен ден
- Денеска е Светски ден на здравјето. Во 1948...
1348.- Во Прага е основан Универзитет, прв во...
1614.- Умре шпанскиот сликар и вајар од грчко...
1770.- Роден е англискиот писател Вилијам...