Барти ќе го пропушти УС Опен

Првиот рекет на светот, Ешли Барти, објави дека ќе го пропушти Грен слемот УС Опен. Причината за одлуката на австралиската тенисерка е пандемијата на коронавирус.– Заедно со мојот тим решивме, да не летам во САД за да учествувам на УС Опен и на Мастерсот во Синсинати. Иако ми се допаѓаат двата турнира, ризикот од заразување на коронавирусот е сè уште преголем. Не се чувствувам пријатно да се изложувам себеси и мојот тим на оваа ситуација, изјави Барти за „Sportface“.

Во 2019 година, Барти стигна до четвртото коло на УС Опен.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Трпе ќарил некоја плавуша.
И после добриот секс, на плавушата и текнало:
- А бе да не имаш сида?
- Не, а што ти текна?
- Не би сакала пак да добијам!
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по суви коловози. ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На...
Верски календар
На денешен ден
1881.- Во Локфилд, Шкотска е роден Александар...
1868.- Еквадор го погоди силен земјотрес при што...
1890.- Во њујоршкиот затвор „Обурн“, убиецот...
1900.- Во Битола, во т.н. „Поп-Ставрева афера“,...