Серeна изненадувачки елиминирана од Азаренка на УС Опен

Викторија Азаренка стави крај на соништата на Серена Вилијамс за освојување на рекордна 24-та грен слем титула на овогодинешниот УС Опен. Во мечот од полуфиналето, тенисерката од Белорусија ја победи шесткратната освојувачка на турнирот со 1-6, 6-3, 6-3 за 1 час и 56 минути.Вилијамс продолжува да води со 18-5 во директните натпревари со Азаренка. Поранешната бр.1 во светот влезе во финалето на еден Гренд слем турнир за прв пат од 2013 година.

За титулата таа ќе спори со четврто пласираната Наоми Осака, која во своето полуфинале ја совлада Американката Џенифер Брејди со 7-6 (7-1) , 3-6, 6-3.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
* * *
Си биле две крави, едната рекла Муууууу, што рекал другата?
- Пу, ми го зема зборот.
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Светски ден на авиоконтролорите
1632.- Роден е англискиот архитект Кристофер...
1728.- Пожар уништи поголем дел од Копенхаген.
1784.- Роден е англискиот државник Хенри Џон...