Вавринка се раздели со својот тренер, со кого освои три Грен слема

Швајцарецот Стен Вавринка објави раскинување на соработката со тренерот Магнус Норман, со кого освои три Грен слем турнири.-По осум прекрасни години, решивме да се разделиме со заеднички договор. Соработката беше неверојатно силна, пријатна и исклучително успешна. Заедно го достигнавме врвот на спортот и сакам да му кажам благодарам на Магнус што ми помогна да освојам сè за што само можев да сонувам.

Тој беше одличен тренер, пријател и ментор и секогаш ќе остане моја блиска личност. Сакам јавно да му се заблагодарам за неговиот труд и посветеност да ме направи подобар.

Победите на три Грен слема го сменија мојот живот и без него не можев да го сторам тоа, напиша Вавринка.

Тој ги има освоено Австралија опен (2014), Ролан Гарос (2015) и УС опен (2016).Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

- Зошто плавуша не може да положи возачки испит?
- Секогаш кога инструкторот ќе рече паркирај, таа рипа на задно седиште.

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Патниот правец Р2332 Охрид – Ресен, преку националниот парк Галичица, затворен е за сообраќај за сите видови на возила од 15.11.2020 до 01.04.2021. РАБОТИ НА ПАТ: ДТГ ЖИКОЛ...
Верски календар
На денешен ден
1756.- Во Салцбург е роден Волфганг Амадеус...
1775.- Роден е Вилхелм Шелинг, германски...
1822.- На собрание во Епидаур, грчките востаници...
1823.- Во Лил е роден Едуард Лало, француски...