Ѓоковиќ: Емотивно тоа беше многу тежок период за мене последните 5-6 месеци

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ по поразот во финалето на УС Опен од Русинот Даниел Медведев (4:6, 4:6, 4:6) рече дека е исцрпен на психолошки план.-Емотивно, тоа беше многу тежок период за мене во последните 5-6 месеци. Грен слемот, Олимпијадата и домашниот турнир во Белград. Се натрупаа сите емоции што ги доживеав. Подготвувањето за овој турнир и сè со што морав да се соочам во последните неколку недели беше психолошки и емоционално тешко. Беше тешко да се справам со тоа. Мило ми е што, конечно, оваа трка заврши, изјави Ѓоковиќ за официјалната веб-страница на УС Опен.

Медведев ја освои четвртата титула во 2021 година, додека Ѓоковиќ не успеа да комплетира календарски Грен слем.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Полицаец на работа на стадион, за време на утакмица се туфка ли туфка, па на крај изнервиран станува и вика:
- Па добро бе мајку му стара, не може ли да ќутите и да...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1791.- Роден е Мајкл Фарадеј, англиски физичар и...
1792.- Во екот на војната со контрареволуцијата...
1862.- Американскиот претседател Абрахам Линколн...
1933.- Во Париз почна Светскиот младински...