Ѓоковиќ ја почна 345 недела на врвот на АТП листата

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ продолжи да го зголемува сопствениот рекорд според бројот недели минати на врвот на светскиот тенис, започнувајќи ја денеска 345 недела едноподруго на чело на АТП листата.Ѓоковиќ сега има 10.340 бодови, што е 1.080 помалку во однос на минатата недела, но сè уште е во предност од 800 бодови пред второрангираниот Дмитри Медведев од Русија.

Зад нив двајца своите позиции ги задржаа Стафанос Циципас, Алаксандер Зверев, Рафаел Надал, Андреј Рубљов, Матео Беретини и Каспер Руд.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Од сите спортови најмногу ги сакам хокејот и боксот.
- Зошто?
- Оти сум забар!

* * *
Кои девојки повеќе ти се допаѓаат, оние што зборуваат многу или оние другите?
- Кои...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1662.- Умре Блез Паскал, француски математичар,...
1850.- Во Париз умре Оноре де Балзак, француски...
1936.- Франкистите од Шпанија го застрелаа...
1973.- Полковникот Пападопулос, шеф на воената...