Надал: Ми требаат повеќе натпревари за да играм на високо ниво

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал не е задоволен од формата во која се наоѓа за време на завршниот АТП турнир во Торино. Шпанецот синоќа загуби од Американецот Тејлор Фриц со 0:2, по сетови 6:7 (3:7) и 1:6.– Ми требаат повеќе натпревари за да играм на високо ниво. Иако добро тренирав, без сомнение е многу подобро да се натпреварувам. Ова е силен турнир и веројатно е тешко да се вратиш откако ќе пропуштиш некое време. На овој турнир сè уште имам шанси. Но, секако, не сум воодушевен од почетокот. Овој прв меч беше многу важен за мене, изјави Надал за „Тенис 365“.

Утре Шпанецот ќе игра со Канаѓанецот Феликс Оже-Алиасим.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

- Што е разлика меѓу падобран и кондом?
- Па, ако падобран се дупне, еден живот помалку. Ако кондом се дупне, еден живот повеќе.

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1570.- Папата Пие Петти иако од црквата ја...
1707.- Роден е италијанскиот писател Карло...
1723.- Умре англискиот архитект Кристофер Рен,...
1778.- Роден е аргентинскиот генерал и...