Ѓоковиќ: Оваа победа е големо олеснување и задоволство

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ изјави дека е задоволен од освојувањето на завршниот АТП Мастерс во Торино.Ѓоковиќ по шести пат во кариерата го освои завршниот турнир, а прв пат од 2015 година.

-Многу бев задоволен од начинот како играв од основната линија, особено од форхенд. Сакав да бидам агресивен и тоа ми се исплатеше. Многу сум задоволен од моето издание, изјави Ѓоковиќ по триумфот во финалето над Норвежанецот Каспер Руд (7-5, 6-3).

-Минаа седум години откако го освоив завршниот мастерс, тоа е долго време … Фактот дека чекав седум години ја прави оваа победа уште послатка и поголема“, додаде поранешниот светски рекет број 1.

Ѓоковиќ оваа сезона освои пет трофеи, а годината ја заврши на петто место на АТП листата.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

Детето: Тато, види имам температура 38.
Таткото: Ништо не е тоа бе сине. Сум имал јас 50, па и 60 еднаш.
Мајката: Не го лажи детето бре, знаеш дека не може да имаш...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Меѓународен ден за борба против корупцијата.
1594.- Роден е шведскиот крал Густав Втори...
1608. - Во Лондон е роден Џон Милтон, англиски...
1638.- Во Дубровник умре Иван Гундулиќ, хрватски...