Нагелсман прв фаворит за испразнетото тренерско место во Тотенхем

Поранешниот тренер на Баерн Минхен, Јулијан Нагелсман би можел да го преземе Тотенхем на крајот од сезоната.

Триесет и петгодишниот Германец е фаворит за тренерската позиција на Спарс, која до крајот на мај ќе ја заземе Кристијан Стелини, објавија некои британски медиуми.

Стелини привремено го презеде Тотенхем Хотспур по вчерашната оставка на Антонио Конте. На почетокот на минатата недела, Нагелсман доби отказ од Баерн Минхен.

По 28 натпревари, Тотенхем се наоѓа на 4. место на табелата во Премиер лигата.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
На заставник во војска му требале ситни пари за кафе. Забележал обичен војник кој бришел под во касарната и го прашал:
- Војник, дали имаш да ми раситниш 100 денари?
- Аха.
-...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1536.- Отсечена и е главата на Ана Болен, втората...
1649.- За првпат е употребен називот...
1762.- Роден е Јоахн Готлиб Фихте, еден од...
1802- Наполеон Бонабарта во Франција го...