Савевски веќе не е селектор на македонските ракометарки

Ракометната федерација на Македонија (РФМ) соопшти попладнево дека 66-годишниот стратег Љубомир Савевски веќе не е селектор на женската сениорска ракометна репрезентација.

Двете страни, како што е соопштено, „заемно се спогодија да ја прекинат соработката околу ангажманот на женските ракометни категории“.

Савевски беше назначен за селектор и координатор на националните селекции во женска конкуренција во летото 2021 2021 година.

Прекинот на соработката доаѓа еден месец по неуспехот на македонската сениорска женска ракометна репрезентација да избори пласман на Светското првенство, по двата порази во мундијалскиот бараж од Украина (22-24, 22-31).Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Се запишале Трпе, Мали Џокица и Џемо во прво одделение. После првиот час, земале да си ги мерат пенисите.
Знаете кој имал најголем?
Џемо, зашто имал 18 години!
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Светски ден за заштита на животните
- Светски ден на населбите
1669.- Во Амстердам умре Харменсон ван Рајн...
1787.- Роден е францускиот политичар и историчар...