Аврамовиќ од КК Бравадос освои второ место во Белград

Љупка Аврамовиќ од клубот Бравадос викендот освои второ место на дводневниот меѓународен коњички турнир во прескокнување на пречки „Отворено првенство на град Белград“.

Македонската натпреварувачка забележителниот резултат го оствари во категоријата -Амазонки со височина на пречките 1,20 м. ширина 1,40 м.

Аврамовиќ на турнирот во Србија настапи со грлото Колпо Гросо.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
На заставник во војска му требале ситни пари за кафе. Забележал обичен војник кој бришел под во касарната и го прашал:
- Војник, дали имаш да ми раситниш 100 денари?
- Аха.
-...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1536.- Отсечена и е главата на Ана Болен, втората...
1649.- За првпат е употребен називот...
1762.- Роден е Јоахн Готлиб Фихте, еден од...
1802- Наполеон Бонабарта во Франција го...