Канзас Сити по втор пат го освои Суперболот

Канзас Сити ноќеска во Парадајс го победи Сан Франциско со 25:22 по продолжение во Суперболоот и втор пат по ред стана шампион во НФЛ.Мекол Хардман Џуниор, го постигна победничкиот тачдаун на три секунди до крајот на првото продолжение.

За Канзасова е четврти Супербол трофеј во историјата на американскиот фудбал.

По овој трофеј Канзас се изедначени со Грин Беј и Њујорк по бројот на шампионати во НФЛ.

Рекордот им припаѓа на Њу Ингланд и Питсбург со по шест титули, а потоа следат Далас и Сан Франциско со по пет освоени Супербола.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Во лудница оди комисија да ги провери лудаците кој како се понаша и одат од еден до друг, некој се замислува дека е авион, друг скока во празен базен и така натаму. Доаѓаат до...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1193.- Умре арапскиот државник и војсководец...
1461.- Во англиската „Војна на ружите“ Едвард од...
1678.- Роден е италијанскиот композитор и...
1789.- Во Њујорк е свикан првиот Конгрес на САД....