Родик: Алкараз е комбинација од Ѓоковиќ, Федерер и Надал

Шампионот на УС Опен од 2003 година, Енди Родик, оцени дека Карлос Алкараз е комбинација на големата тениска тројка Роџер Федерер, Рафаел Надал и Новак Ѓоковиќ.Според поранешниот американски тенисер, најдобрата верзија на Шпанецот ќе дојде кога нема да има потреба постојано да биде извонреден.

„Мислам дека во нашата генерација играчите сакаа да го гледаат Роџер бидејќи тој беше технички супериорен“, рече Родик (41) на својот поткаст „Сервирај со Енди Родик“.

„Алкараз е речиси комбинација од трите, но тој сè уште го пронаоѓа својот пат. Мислам дека неговата најдобра верзија ќе биде кога ќе користи малку повеќе од Новак во својата игра, кога ќе ги направи работите малку подосадни и не секогаш спектакуларни“, додаде Родик.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

Си живеел Тарзан во џунгла среќно 25 години и попатно си се задоволувал со дупки во дрвата. Додека еден ден тој си правел што си правел со еден даб, го нашла Џејн и целата се...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1813.- Во Лајпциг е роден Рихард Вагнер,...
1819.- Парниот брод "Савана", изграден во...
1885.- Во Париз умре Виктор Иго, француски...
1918.- Германските воени авиони го бомбардираа...