Бомбата на Душебаев

Ракометарот на Вардар, Алекс Душебаев синоќа во реванш натпреварот против Хамбург постигна прекрасен гол со кој помогна македонскиот ракометен шампион да го елиминира европскиот шампион од Лигата на шампионите.

Душебаев во 29-та минута со прекрасна бомба го постигна последниот 30-ти погодок за Вардар, а претходно за усшехот на клубот, помогна и одличната одбрана на голманот Ангелов по досудениот пенал.

Конечниот резултат гласеше 30-29 за Вардар на гостинскиот терен во Хамбург и историски пласман во четврт-финалето од Лигата на шампиони.

Погледнете го одличниот гол на Душебаев.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
На заставник во војска му требале ситни пари за кафе. Забележал обичен војник кој бришел под во касарната и го прашал:
- Војник, дали имаш да ми раситниш 100 денари?
- Аха.
-...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1536.- Отсечена и е главата на Ана Болен, втората...
1649.- За првпат е употребен називот...
1762.- Роден е Јоахн Готлиб Фихте, еден од...
1802- Наполеон Бонабарта во Франција го...