Сеедно е кој е следниот противник

Тренерот на Вардар, Раул Гонзалез е презадоволен од тоа како неговите момци одиграа на вчерашната средба Хамбург и самиот вели дека успеале да го надиграат најдобриот тим.

- Ова што го направивме е фантастично. Успеавме да дојдеме до победа против најдобриот тим во светот. Очекував да бидеме на потребното ниво и да одиграме одличен натпревар, а момците успеаја да го исполнат во целост она што се очекуваше. Одиграа според очекувањата и резултатот дојде сам по себе - вели Гонзалез.

Во однос на ривалот кој треба да го добие Вардар за следната рунда, засега е резервира.

- Едноставно мене ми е сеедно против кого ќе играме. Не сакам да ги бирам противниците. И онака ждрепката утре ќе ни донесе еден од четирите можни ривали. Што се однесува до тоа дали би сакал да играме против Металург, тоа може да биде добро бидејќи така македонскиот ракомет сигурно ќе добие учесник на завршниот турнир - изјави Раул Гонзалез.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
На заставник во војска му требале ситни пари за кафе. Забележал обичен војник кој бришел под во касарната и го прашал:
- Војник, дали имаш да ми раситниш 100 денари?
- Аха.
-...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1536.- Отсечена и е главата на Ана Болен, втората...
1649.- За првпат е употребен називот...
1762.- Роден е Јоахн Готлиб Фихте, еден од...
1802- Наполеон Бонабарта во Франција го...