Кутрата мала богаташка работела напорно?!

Трендсетерката Парис Хилтон ги отфрли неодамнешните тврдења дека безделничи и не работи ништо.

Се разбира Парис, како слободен стрелец има голем број на работни ангажмани, иако тие претежно се поврзани со организирање на луди забави. И последниот нејзин ангажман не беше поразличен. Младата богаташка беше дел од жирито на турскиот избор за Мис на светот.

Прашана што најмногу ќе цени кај кандидатките, русокосата Парис изјавила дека ова и е прв пат да оценува нешто вакво, па затоа ќе се фокусира на држењето на девојките, изгледот, облеката и на крај се разбира на тоа што го говорат.

Но, дури и на самиот избор Парис не дозволи центар на вниманието да бидат кандидатките за Мис, таа се качи на сцената и заедно со танчарките изведе стомачен танц, ала Парис Хилтон.

По крунисањето на победничката Лејла Лидиа Тугилту, Парис изјавила дека е пресреќна што претставува пример и идол за младите девојки.

„Работев многу напорно за да го изградам ова мое царство. Мислам дека тоа е инспирација за сите девојки“, изјавила Парис.

(Д.Т)Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
- Твојата девојка изгледа ужасно! - му вели таткото на синот.
- Го знам јас тоа, ама со твојот стар автомобил неможев да најдам ништо подобро
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по суви коловози. ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На...
Верски календар
На денешен ден
1535.- Британскиот филозоф и државник сер Томас...
1867.- Под притисок на Канаѓаните, британската...
1871.- Рим стана престолнина на Обединета...
1960.- Формирана е обединета и независна...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби